Yohoho!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Siržon Frenk Lin
Siržon Frenk Lin
Posts : 20
Join date : 2020-02-02

4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla Empty Re: 4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla

Sat Feb 29, 2020 7:56 pm

ROZKAZY

Černočerná nejčernější perla po týdenní dovolené vyrazí opět do akce. Kapitán Siržon vyrazí za kořistí, tentokrát v rámci záchrany nákladu dobře ušlapaného zelí. První důstojník Narciso bude mít na starosti jednání s indiány, které Perla navštíví na zpáteční cestě do Libertalie.

- KAPITÁN Siržon Frenk Lin

VODY SE ČEŘÍ

Nejkratší cesta k Isla del Flamenco vede přímo kolem ostrova Truffe. Využijeme toho a poplujeme přímou cestou skrz mělčiny kolem ostrova, kudy nás provede Mičbůkenen. To sleduje dva cíle, jednak být na místě první, kdyby snad někdo chtěl plnit stejný úkol, a jednak setřást v mělčinách pronásledovatele, kdyby se nějací objevili. Po cestě probíhá lodní projekt – harpuna.

U ostrova se vydáme hledat místo, kde se ztratila ona koga. Obeplujeme ostrov, Mičbůkenem před námi pátrá. Dáváme si pozor, neboť zčeřené vody mohou dle naších úvah znamenat: 1. útesy či mělčiny, 2. vír či podmořská sopka, 3. kraken či jiné mořské monstrum. První dvě možnosti by měl ošetřit Mičbůkenen svým průzkumem, na třetí možnost se připravuje náš lodní projekt. Posádka je ostražitá pro případ existence dalších, netušených možností…

Pakliže se ukáže, že sudy se nalézají pod hladinou, potopí se pro ně naši foukači – naplní se nekonečné strojové plíce mocným nádechem, chytí se Miče za hřbetní ploutev a nechají se dopravit k nákladu. Pak buď uchopí sud pod paži nebo ho zajistí lanem, podle váhy. Nakonec se vztlakem svého tučného těla nechají za Mičovy asistence vyplivnout zpět na hladinu.

KONSTRUTÉR FOUKAČEK

Cestou zpět do Libertalie se stavíme na největším indiány obydleném ostrově – Isla de los Indios a doufáme, že nalezneme muže, který by nám pomohl s konstrukcí snových smrtících varhan, či alespoň o něm zjistíme informace. Tento úkol je v režii prvního důstojníka Narcisa Lopése a k dispozici má Jósta, jednoho foukače a až pět indiánů. Zbylá posádka s kapitánem hlídá skrytě zakotvenou Perlu, je též zbavena fejkových okovů.

- DŮSTOJNÍK Narciso Lopés
Hledá konstruktéra foukaček během zastávky na Isla de los Indios. Také připraví taktiku pro případ pronásledování.

- Jóst Fandyk
Komunikuje s Mičbůkenenem během nelehkého průzkumu u Isla del Flamenco. Navažuje a pytlíčkuje zbylý zelený list, aby jeho prodejem podpořil Narcisovu diplomatickou misi.

- Ypolit Bušár
Dohlíží na konstrukci příďové harpuny a trénuje s ní. Bude-li potřeba, použije ji k lovu mořské příšery.

- Mičbůkenen
Průzkum. Týká se cestování z místa na místo, ale především úkolu u Isla del Flamenco.

PROJEKT
V očekávání střetu s nějakou mořskou potvorou, přebudujeme jedno z děla na příďovou harpunu. Ypolit by z ní měl umět vypálit ostrý bambusový projektil, vybavený zpětnými trny zhotovenými z flóry, nasbírané v minulém týdnu. Střela by měla být samozřejmě na provaze. Počítáme s menším dostřelem než u kanónů, avšak s větší průrazností.

VZTAHY

Mocnosti – Před Španěly se máme na pozoru, je na nás vypsaná odměn. Ostatní – podle síly buď zdrhat nebo loupit :-)

Piráti – obecně profesní úcta. Věříme Dlouhýmu hadovi, nemáme rádi YaRRR!!!

Domorodci – oj, je to s nima na krev, pohani žerou celý mozky!


RYCHLÁ ROZHODNUTÍ
v neděli kdykoli kromě 14-17, v pondělí kromě 14-18
Narciso Lopés
Narciso Lopés
Posts : 14
Join date : 2020-02-02

4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla Empty Re: 4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla

Sat Feb 29, 2020 7:22 pm
SHRNUTÍ MINULÉHO KOLA

„Týden dobrý byl, leč moc nepamatuji si-kurva-co událo se. Tvora přemýšlivého jako jsem já-píča-to zlehka trápí, však pochopil jsem, že-prdel- není důvod se tím trápit, když najednou vše tak v pohodě se-hovno-tváří. Zobák s úsměvu mě bolí, ale to je-sračka-v pohodě, zdá se. Oči rudé bolí mě také, leč to je také-mrdka-zdá se v pohodě…V hlavě-hovno-píseň podivná mi zní, ač nemohu ji s ničím, co slyšel jsem-chcačky-připodobnit…“

https://www.youtube.com/watch?v=WeYsTmIzjkw

ÚKOL OD KAPITÁNA

A) Plán pro případ sledování

Z Libertalie vyplouváme, jak nejrychleji to půjde. Náš věrný žralok Mič kontroluje celou situaci zezadu a hlídá nám záda, zda nás někdo nesleduje. Pokud budeme sledováni spouštíme předem domluvený „Plán mělčiny“. Záleží také na tom, v jaké části naší cesty k tomu dojde, na základě rychlého rozhodnutí určíme, jaké mělčiny se k tomuto plánu rozhodneme použít (Víme například o velkých a vhodných mělčinách v „rohlíku“ uprostřed mapy).

Plán mělčiny:

Navést nepřátelskou loď do mělčin a pomocí Miče, nízkého ponoru a manévrovacích schopností ji vlákat do pasti na mělčinách – skrze ně uniknout, v případě zřetelného poškození či ochromení nepřátelské lodi na základě rychlého rozhodnutí poté zvolíme, zda bude vydán rozkaz k útoku. Konkrétní plán tohoto útoku bych případně rozepsal do rychlého rozhodnutí.

B) Pátrání po nových možnostech fuku

- Kde: Začneme v indiánských osadách na Isla de los Indios
- Kdo: Já + Yóst + vyléčený sumo-dělostřelec + 5 členů posádky
- Cíl: Zjistit, kde se nachází sečtělý indiánský konstruktér foukaček, schopný vyrobit zbraň na bázi varhanů. Získat informace zda ho někdo zná, co máme udělat pro to, abychom zbraň zkonstruovali a co k její výrobě potřebujeme. Případně se s ním setkat – jaké jsou podmínky spolupráce? (abychom věděli, jak to máme v příštím kole uchopit)

Rudá tvář my taky mít, teď vás naučit jak mít rudé i oči:

Obchodujeme se zeleným listem a předvádíme nacvičená rytmická čísla na sumo-dělostřelci, učíme domorodce základy pro hru na špek (základní údery, hmaty, rytmika. Zájemcům sestavujeme doporučený jídelníček na dosažení ideální tělesné konstituce). Hlavní komunikaci s domorodci vede Yóst, já vhodně usměrňuji konverzaci. Kdyby začalo být domorodcům podezřelý náš zájem o konstruktéra, vysvětlíme jim, že jsme kmen vyhnaný z britských kolonií a chceme sestrojit zbraň, která by nám pomohla pomstít se na kárné výpravě, kterou britové chystají na obchodní cesty mezi Isla de la Ruina a Isla del Pelar. Vadí nám, jak se všude bíle tváře roztahují a chtěli bychom tomu učinit přítrž.

[b]RYCHLÁ ROZHODNUTÍ[/b]
V neděli celý den.
Jolly Roger
Jolly Roger
Admin
Posts : 88
Join date : 2020-01-28
https://yohoho.forumotion.eu

4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla Empty 4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla

Sat Feb 29, 2020 3:50 pm
Zde napiš rozkazy ke 4. kolu.
Sponsored content

4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla Empty Re: 4. Rozkazy - Černočerná Nejčernější Perla

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum